Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Czy Okszów zostanie wciągnięty do Chełma?

Miasto Chełm rozpoczęło oficjalnie procedurę przyłączenia m.in. Okszowa do Miasta Chełm.

W dniu 20 września 2021 roku Prezydent Chełma – Jakub Banaszek poinformował Wójta Gminy Chełm – Wiesława Kociubę o wystąpieniu do Prezesa Rady Ministrów o uruchomienie procedury poszerzającej granice miasta Chełm o następujące miejscowości: Koza-Gotówka, Nowiny, Okszów, Okszów-Kolonia, Pokrówka, Srebrzyszcze i Żółtańce-Kolonia, części obszarów obrębów ewidencyjnych: Weremowice, Żółtańce i Depułtycze Królewskie (więcej tutaj: https://gminachelm.pl/aktualnosci/ogloszenia/miasto-chelm-chce-zagarnac-czesc-gminy-chelm)

Dla mieszkańców m.in. Okszowa oznacza to, że niebawem nasza miejscowość może dołączyć administracyjnie do Miasta Chełm, opuszczając tym samym Gminę Chełm.

Z naszych zaufanych źródeł w Gminie Chełm dowiedzieliśmy się, że procedura rozpoczęła się 20 września i ostateczny termin na odpowiedź z ministerstwa mija 19 grudnia 2021 roku. Jeżeli Minister wyrazi na to zgodę to od 1 stycznia 2023 roku Okszów może zostać częścią Miasta Chełm.

Czy jesteś za przyłączeniem Okszowa do Miasta Chełm?
1095 głosów

29 września ma odbyć się Sesja Rady Gminy Chełm gdzie kwestia przyłączenia miejscowości do Miasta Chełm będzie szeroko omawiana. Mieszkańcy mogą przybyć sesję lub śledzić ją online na youtube.

Bez wątpienia jest to sytuacja bez precedensu – szczególnie, że w całej tej sytuacji mieszkańcy nie zabrali głosu – o kolejnym przebiegu tego tematu będziemy informować na bieżąco.